עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
Facebook
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
הסדרת מעמד בישראל | 24 שעות ביממה - 072-33-80-883

הסכם ממון בין ידועים בציבור

בשנים האחרונות, מספר הידועים בציבור בישראל עלה, בין אם עקב סיבות אידיאלוגיות (רצון של בני הזוג עצמם) ובין אם עקב קשיים שמעמידה הרבנות. כאשר מתבוננים על ההיבטים ה"טכניים" של היחסים ביניהם, בהשוואה לנשואים כדת משה וישראל, צריך להצביע על דבר אחד: הסכם ממון בין ידועים בציבור חשוב לא פחות מאשר הסכם יחסי ממון בין בני זוג נשואים, אך גם נחשב למורכב יותר לביצוע. לפניכם סקירה מקיפה שלו, יחד עם המלצה למשרד עורכי דין בחדרה המתמחה, בין השאר, בנושא הזה בדיוק.

המצב הייחודי של ידועים בציבור

אם מעמידים הסכם ממון בין ידועים בציבור מול יחסי ממון בין בני זוג נשואים, אפשר להצביע על מספר הבדלים עיקריים. הראשון ביניהם הוא שבעוד נישואין בין בני זוג עשויים להביא באופן אוטומטי להסדר איזון המשאבים, כפי שנוסח בחוק יחסי הממון, ידועים בציבור נדרשים למסלול אחר. עליהם להוכיח, כצעד ראשון, שהסטטוס הרשמי שלהם הוא אכן של ידועים בציבור.

הסכם ממון בין ידועים בציבור נחשב למורכב יותר בהשוואה להסכם יחסי ממון בן בני זוג נשואים, גם בהתחשב בכך שלא ברור אצלם מהו היום ה"קובע", בכל הנוגע לתחילת השיתוף. במקרה של נישואין יהיה זה יום החתונה, בעוד שבמקרה של ידועים בציבור זה עשוי להיות כל תאריך סמלי אחר, או אפילו תאריך אקראי. על ההסכם המנוסח, לכן, לכלול התייחסות ברורה למועד תחילת השיתוף.

המפתח: משרד מקצועי בתחום

הסכם יחסי ממון של ידועים בציבור, מעבר להבדלים שתוארו מעלה, כולל מהות זהה להסכמי ממון כמכלול. המטרה בו היא להסדיר את הרכוש של הצדדים ביחסים המשותפים, ובעיקר כיצד הוא יחולק במקרה של פרידה שלהם. על ההסכם צריך להיות חד משמעי, ברור ומקיף, תוך התייחסות לכל סוגיות הרכוש (ולעיתים גם לנושאים אחרים), ותוך מתן ביטוי מלא לאינטרסים של הצדדים ולרצונותיהם.

משרד עורכי דין ליאת שטיינברג-חרלמפ ישמח לסייע לכם בעריכת הסכם ממון בין ידועים בציבור. המשרד מגלם בתוכו ניסיון רב שנים בתחום המעמד האישי בישראל, כולל התמחות בעריכת הסכמים מכל סוג. הטיפול בכל מקרה הוא אישי, פרטני ונעשה לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
עו"ד ליאת שטיינברג - חרלמפ  |  כתובת: הרברט סמואל 87 חדרה  |  24 שעות ביממה  |  טלפון: 072-33-80-883  |  פקס: 04-6222268 
המידע המופיע באתר זה נרשם בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד ומתייחס למי מבני המין באופן זהה ושווה לחלוטין.

כל תוכן הכלול באתר זה הינו בבחינת מידע כללי ובלתי מחייב, אין לראות באתר כיעוץ ו/או המלצה מסוג כלשהוא לגבי מקרה פרטני ואין בו להוות תחליף לייעוץ ובחינה פרטנית.
אשרות שהייה     עורכי דין הסכם ממון     אשרות תייר     משרד עו''ד הסדרי מעמד     עורכי דין הסדר מעמד     משרד עורך דין הסכם ממון     אשרת תייר     זכויות עולה     הסכם ממון בין ידועים בציבור     עו''ד הסכמי ממון