עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
Facebook
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
הסדרת מעמד בישראל | 24 שעות ביממה - 072-33-80-883

הסדרת מעמד לאלמנות שהיו נשואות לישראלים

אישה זרה, שאינה בעלת אזרחות ישראלית, מתחתנת עם אזרח ישראלי.

היא מקבלת מעמד מכח נישואיה וזאת לאחר שהוכיחו במשרד הפנים כי נישואיהם אמיתיים.

הם חיים באושר ואהבה, הכל טוב ויפה על פניו והיא מתקדמת בהליך התאזרחות במשרד הפנים אשר נמשך במשך 5 שנים ובכל שנה ושנה הם מחדשים את מעמדה וזכותה להישאר בארץ מכח נישואיה.

אלא... שפתאום ... לפני שנגמר הליך ההתאזרחות, כלומר בתקופת 5 השנים של ההליך,
נפטר הבעל !!!

האלמנה הכאובה מתמודדת בכאב עם אבדן הבעל, אך לא רק עם זה נאלצת היא להתמודד!
במקרה כזה, כאשר הבעל נפטר בטרם הספיקו לסיים את הליך ההתאזרחות, נדרשת האלמנה לעזוב את הארץ תוך 14 ימים מיום שנודע למשרד הפנים כי הבעל האזרח נפטר.


לא יאמן שכך הם פני הדברים אך זו המציאות.

משרד עו"ד ליאת שטיינברג מטפל בתיקים רבים של אלמנות אשר מבקשות להישאר בישראל למרות שלא הספיקו לסיים את הליך ההתאזרחות מכח הנישואין.

בקשה להסדרת מעמד במקרים אלו נבחנת בוועדה בינמשרדית מיוחדת במשרד הפנים אשר תפקידה הוא לבחון את המקרים הראויים והמצדיקים שהאלמנה הזרה תקבל מעמד בישראל.

הוועדה צריכה להשתכנע מדוע האלמנה הספציפית הזו זכאית להישאר בישראל ולא לשוב למדינת מוצאה וזאת למרות שלא השלימה את הליך ההתאזרחות מכח נישואיה ומדוע צודק ונכון להשאיר לה את תעודת הזהות שניתנה לה במהלך נישואיה וזאת למרות שאינה נשואה עוד אלא התאלמנה.

הוועדה דנה בהתאם לנסיבותיו הספציפיות של כל מקרה ומקרה ולכן חשוב מאוד אופן ותוכן הגשת הבקשה, הדגשת הנתונים החשובים והבאת ראיות לנקודות החשובות אשר מקבלות משקל וחשיבות בדיון בפני הוועדה.

פעמים רבות בקשות של אלמנות נידחות בוועדה והן נאלצות לעזוב את הארץ היות ולא הובא בפני הוועדה באופן מקצועי הנתונים החשובים אותם מצפה הוועדה לשמוע.

לכן, חשיבות רבה לייצוג מקצועי ובעל ניסיון בתחום.
משרד עו"ד ליאת שטיינברג מלווה תיקים אלה מתחילת התהליך שהנו הגשת בקשה למשרד הפנים וכן ייצוג מול משרד הפנים על מנת שהמעמד שהיה לאלמנה יישאר ברשותה עד הכרעת הוועדה בעניינה.

לאחר מכן, המשרד ממשיך עם האלמנה בכל הנדרש מול הוועדה כגון: הגשת בקשה בכתב, התייצבות בשימועים עם האלמנה במשרד הפנים על מנת לוודא כי נשאלו שאלות הוגנות וראויות וכי כל מה שאמרה האלמנה מתועד כראוי ובאופן נכון על ידי משרד הפנים, הגשת ראיות ומסמכים לוועדה וכל הליך נוסף שנדרש על מנת שתהיה לוועדה את התמונה המלאה לבחינת בקשת האלמנה להישאר בארץ.

משרד עו"ד ליאת שטיינברג הנו גם בעל ניסיון בבית משפט במסגרת הליכים משפטיים וערעורים שננקטו בשם האלמנה אם החלטת הוועדה אינה משביעת רצון ואינה הולמת את המקרה כך שבית משפט יתערב בהחלטת הוועדה וישנה אותה לטובת האלמנה.
 
לסיכום, הוועדה הדנה בתיקים אלה עמוסה בבקשות והסיכוי לקבלת מעמד לאלמנה ללא ייצוג מקצועי ע"י עו"ד המתמחה בתחום הנו נמוך מאוד .

מומלץ לפנות לעו"ד בעל ניסיון בתחום זה ומשרד עו"ד ליאת שטיינברג ישמח להעניק לפונה ליווי ושירות בתקווה ושאיפה משותפת להצליח. 
 
 
עו"ד ליאת שטיינברג - חרלמפ  |  כתובת: הרברט סמואל 87 חדרה  |  24 שעות ביממה  |  טלפון: 072-33-80-883  |  פקס: 04-6222268 
המידע המופיע באתר זה נרשם בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד ומתייחס למי מבני המין באופן זהה ושווה לחלוטין.

כל תוכן הכלול באתר זה הינו בבחינת מידע כללי ובלתי מחייב, אין לראות באתר כיעוץ ו/או המלצה מסוג כלשהוא לגבי מקרה פרטני ואין בו להוות תחליף לייעוץ ובחינה פרטנית.
אשרות שהייה     עורכי דין הסכם ממון     אשרות תייר     משרד עו''ד הסדרי מעמד     עורכי דין הסדר מעמד     משרד עורך דין הסכם ממון     אשרת תייר     זכויות עולה     הסכם ממון בין ידועים בציבור     עו''ד הסכמי ממון