עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
Facebook
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
הסדרת מעמד בישראל | 24 שעות ביממה - 072-33-80-883

הסדרת מעמד לאחר אלימות במשפחה

הליך התאזרחות בן זוג זר (הידוע בכינויו – ההליך המדורג) נמשך למשך מספר שנים .

בכל שנה נדרשים בני הזוג לגשת למשרד הפנים לחדש את המעמד ולהמשיך בהליך המדורג. במידה ומשרד הפנים מאשר זאת, ניתנת לבן הזוג הזר אשרת שהיה לשנה נוספת עד להשלמת ההליך המדורג.

רק בסוף תקופת ההליך המדורג (משך התקופה משתנה בהתאם למצב בני הזוג כגון : נשואים או לא נשואים ) רשאי בן הזוג הזר להגיש בקשה להתאזרחות על מנת להיות אזרח מן השורה במדינת ישראל.

לאור זאת , הרי שזכות בן הזוג הזר להיות בישראל הנה רק לאור קיום בן הזוג הישראלי ובמידה ובני הזוג נפרדים אזי לא קיימת לכאורה לבן הזוג הזר זכות להישאר בארץ.

מצב זה יוצר פעמים רבות ניצול מצד האזרח הישראלי אשר יודע כי לו יש את הכוח והשליטה האם בן הזוג הזר ישאר בארץ או יגורש .
 
הלכה למעשה, קיימים מקרים רבים בהם בת הזוג הזרה סובלת אלימות מצד בן זוגה הישראלי אך אינה מתלוננת במשטרה ואינה פוצה פיה לאור החשש האמיתי שבן זוגה יפרד ממנה ואז תידרש לעזוב את הארץ.

במקרים בהם הקשר הזוגי נותק כתוצאה מאלימות מצד בן הזוג הישראלי וההליך המדורג הופסק ע"י גירושין או פרידת בני הזוג ניתן למנוע את דרישת הגירוש ולהקנות לבת הזוג זכות להישאר בארץ גם אם נפרדה מבעלה האלים.
 
משרדנו מטפל בתיקים רבים של בנות זוג אומללות שחוו אלימות מצד בן הזוג וקיבלו מכתב דרישה לצאת מהארץ תוך מספר ימים .

משרדנו מטפל בהגשת הבקשה לקבלת מעמד בישראל למרות הפרידה מבן הזוג הישראלי , הבקשה מועברת לדיון בוועדה בינמשרדית למתן מעמד מטעמים הומניטריים .
 
אישור הבקשה הנו בכפוף לעמידה בתנאים ודרישות!
לאור העובדה כי קיימות בקשות רבות המובאות בפני הועדה חשוב לדעת לנסח את הבקשה בצורה שתעמוד בדרישות ובתנאים תוך מתן הדגשים לנקודות אשר הועדה נוהגת לבחון וליתן להם משקל.
 
האם רק אישה נשואה לאזרח ישראלי יכולה להגיש בקשה?

התשובה היא לא.
גם אישה שחוותה אלימות מצד בן זוגה ושאינה נשואה לו אלא יש לה מעמד בישראל מכח חיים משותפים עם אזרח ישראלי יכולה לקבל מעמד בישראל למרות שנפרדה מבן זוגה.
 
האם רק אישה שיש לה ילד משותף עם אזרח ישראלי רשאית להגיש בקשה?

התשובה היא לא.
גם אישה שחוותה אלימות מצד בן זוגה הישראלי ואין להם ילדים משותפים יכולה לקבל מעמד בישראל למרות שנפרדה מבן זוגה.
גם אם הועדה דוחה את הבקשה למתן מעמד מסוג זה משרדנו אינו מרים ידיים ופעמים רבות תוקף את החלטת הועדה בבית משפט.
כך לדוגמא ביטל ביהמ"ש מנהלי ירושלים את החלטת הועדה שניתנה בעניינה של לקוחה במשרדנו .
הועדה קבעה בהחלטתה כי אינה מוצאת לנכון ליתן למבקשת מעמד בישראל למרות שחוותה אלימות קשה מצד בעלה הישראלי ולאור זאת התגרשה ממנו. לאור דחיית הבקשה למעמד, דרשה הועדה מהמבקשת ומבנה שגדל עימה בישראל עוד מהיותו בן 10 (כיום בשנות ה-20 לחייו) לעזוב את הארץ לאלתר.
בעתירה שהוגשה כאמור לביהמ"ש קיבל השופט את עמדתנו, ביטל את החלטת הועדה המורה על גירוש המבקשת ובנה מהארץ והורה לועדה לשוב ולבחון את עניינה מחדש ועד אז שניהם רשאים להישאר בארץ ואסור למשרד הפנים לעצור אותם או להרחיק אותם מהארץ.
 
הסדרת מעמד לאחר אלימות במשפחה
 
עו"ד ליאת שטיינברג - חרלמפ  |  כתובת: הרברט סמואל 87 חדרה  |  24 שעות ביממה  |  טלפון: 072-33-80-883  |  פקס: 04-6222268 
המידע המופיע באתר זה נרשם בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד ומתייחס למי מבני המין באופן זהה ושווה לחלוטין.

כל תוכן הכלול באתר זה הינו בבחינת מידע כללי ובלתי מחייב, אין לראות באתר כיעוץ ו/או המלצה מסוג כלשהוא לגבי מקרה פרטני ואין בו להוות תחליף לייעוץ ובחינה פרטנית.
אשרות שהייה     עורכי דין הסכם ממון     אשרות תייר     משרד עו''ד הסדרי מעמד     עורכי דין הסדר מעמד     משרד עורך דין הסכם ממון     אשרת תייר     זכויות עולה     הסכם ממון בין ידועים בציבור     עו''ד הסכמי ממון