עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
Facebook
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
הסדרת מעמד בישראל | 24 שעות ביממה - 072-33-80-883

הסדרת אזרחות ליהודי לאחר סירוב משרד הפנים

מעט רקע:

ולדימיר תאובר  הינו יהודי אזרח רוסיה אשר ביקש לעלות לישראל היות וחלה במחלת הסרטן ורצה לחיות את שארית חייו במדינת היהודים, כמו כן, רצה להיקבר במדינת היהודים כאשר יגיע יומו.
כאשר ולדימיר הגיע לישראל, למרות שהוא יהודי , נתקל בסירוב משרד הפנים לקבלת מעמד עולה או בכלל להישאר בארץ כי לשיטת משרד הפנים לא ראו בו כיהודי שמבקש להשתקע בישראל ולכן סירבו את בקשתו.

כשולדימיר פנה למשרד לא האמנתי למשמע אוזניי ! יכול להיות שמשרד ממשלתי במדינת היהודים יסרב לתת ליהודי אחר את הזכות לחיות פה בארץ רק בגלל שפקידה כזו או אחרת החליטה שרצון אותו יהודי לחיות בארץ אינו לרוחה???.

ברור שלא יכולתי לקבל עיוות זה ובמרץ רב הוגשה עתירה לבג"ץ אשר בה ביקשנו לתת לולדימיר אזרחות מהר ככל שניתן בפרט לאור הצורך שלו להמשך טיפול כימותרפי במחלה הנוראית.
לשמחתנו בחודש נובמבר 2014 ניתנה אזרחות לולדימיר והכול בה על מקומו בשלום .

מצ"ב מכתב של ולדימיר המדבר בעד עצמו .

לצערי, זמן קצר לאחר שקיבל את האזרחות נפטר ולדימיר .( נשאלת השאלה האם מותו נגרם בעקבות המתנתו לקבלת האזרחות ואי קבלת טיפולי כימותרפיה בעקבות זה ??? שאלה זו תישאר פתוחה לנצח....).

"הנחמה" היחידה היא שולדימיר לפחות זכה להיקבר כאזרח במדינת היהודים- מדינת ישראל.
 
עו"ד ליאת שטיינברג - חרלמפ  |  כתובת: הרברט סמואל 87 חדרה  |  24 שעות ביממה  |  טלפון: 072-33-80-883  |  פקס: 04-6222268 
המידע המופיע באתר זה נרשם בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד ומתייחס למי מבני המין באופן זהה ושווה לחלוטין.

כל תוכן הכלול באתר זה הינו בבחינת מידע כללי ובלתי מחייב, אין לראות באתר כיעוץ ו/או המלצה מסוג כלשהוא לגבי מקרה פרטני ואין בו להוות תחליף לייעוץ ובחינה פרטנית.
אשרות שהייה     עורכי דין הסכם ממון     אשרות תייר     משרד עו''ד הסדרי מעמד     עורכי דין הסדר מעמד     משרד עורך דין הסכם ממון     אשרת תייר     זכויות עולה     הסכם ממון בין ידועים בציבור     עו''ד הסכמי ממון