עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
Facebook
עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ
הסדרת מעמד בישראל | 24 שעות ביממה - 072-33-80-883

אשרות שהייה

אין זה סוד שאחוז ניכר מאוכלוסיית העובדים בישראל אינם מוגדרים כישראלים. בין אם המדובר בעובד המגיע מאחת ממדינות אסיה, אפריקה או אפילו מהשטחים, ברור דבר אחד: נקודת ההתחלה של ההעסקה שלהם בישראל היא הוצאה של אשרות שהייה - צעד שרצוי מאד שייעשה באמצעות משרד עורכי דין הבקיא בתחום.

קווים לדמותן של אשרות השהייה

אשרות שהייה, ברמת ההגדרה, מאפשרות לאדם שאינו נמנה עם תושבי מדינת ישראל לשהות בה (וכאמור, גם פועלים מהשטחים עונים על ההגדרה הזו), על פי רוב - למטרות עבודה. את האשרה ניתן לקבל רק כאשר לאותו אדם יש מעסיק פוטנציאלי בישראל, שמגיש את הבקשה ושיכול להציג בפני משרד הכלכלה, משרד הפנים ורשות האוכלוסין וההגירה מסמכים רלוונטיים. אשרת השהייה תינתן לעומדים בתנאים מסוימים, ותכלול מספר דרישות סף, אשר העובדים והמעסיקים חייבים למלא לאורך כל משך השהות שלהם בישראל.

חשוב לשים לב לכך שיש הבדל בין אשרות שהייה בישראל לבין אישורי שהייה. מבחינה מעשית, אפשר לטעון שמדובר בשני שלבים שיש לעבור בדרך לקבלת ההיתר המיוחל לכניסה ולעבודה בישראל - כאשר מבחינה טכנית, רק המוציאים אשרת שהייה יכולים לקבל בשלב מאוחר יותר את אישור השהייה. הראשון אינו מספיק כשלעצמו, כך שחשוב לשים לב למונחים המדויקים ולראות היכן בדיוק נמצא התהליך בנקודת זמן מסוימת.

מדוע אסור לוותר על שירותי עורך דין?

כדי להנפיק אשרות שהייה, מומלץ מאד להיעזר בשירותיו של עורך דין הבקיא בתחום כבר בנקודת ההתחלה. הסיבה לכך היא שאותו גורם יהיה מצוי בוודאי בלשון החוק, יידע מה צריך לעשות על מנת לקבל את האשרות הנכספות, ולעיתים אף יתנהל בשם הלקוח שלו אל מול הגורמים הרשמיים השונים בישראל. במקרים מסוימים, דוגמת פועל מהשטחים, התהליך עלול להיות מורכב ומסורבל, וסיוע שכזה יכול לקצר מאד את התהליך. בנוסף לכך, הסיוע המקצועי מגדיל את הסבירות לכך שהבקשה לקבלת האישור תיענה בחיוב, בסופו של יום.

משרד עורכי דין ליאת שטיינברג-חרלמפ מתמחה בתחום של הסדרת המעמד האישי בישראל, כולל הנפקת אשרות לשהייה עבור אזרחים זרים או פועלים מהשטחים. החברה מלווה את המעסיק או את העובד לכל אורך הדרך, ורשימת ההצלחות הגדולה שלה מסבירה מדוע המוניטין שלה בתחום הוא מהגבוהים באזור חדרה בפרט, והשרון בכלל.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
עו"ד ליאת שטיינברג - חרלמפ  |  כתובת: הרברט סמואל 87 חדרה  |  24 שעות ביממה  |  טלפון: 072-33-80-883  |  פקס: 04-6222268 
המידע המופיע באתר זה נרשם בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד ומתייחס למי מבני המין באופן זהה ושווה לחלוטין.

כל תוכן הכלול באתר זה הינו בבחינת מידע כללי ובלתי מחייב, אין לראות באתר כיעוץ ו/או המלצה מסוג כלשהוא לגבי מקרה פרטני ואין בו להוות תחליף לייעוץ ובחינה פרטנית.
אשרות שהייה     עורכי דין הסכם ממון     אשרות תייר     משרד עו''ד הסדרי מעמד     עורכי דין הסדר מעמד     משרד עורך דין הסכם ממון     אשרת תייר     זכויות עולה     הסכם ממון בין ידועים בציבור     עו''ד הסכמי ממון